Skip to content Skip to footer

Wiadomo, że schody to spora inwestycja, dlatego też warto wykonać je solidnie, wybierając najlepszy materiał. 

Najczęściej budując dom decydujemy się na schody drewniane, które sprawdzą się na kilka lub kilkanaście lat. Po tym czasie będą wymagały konkretnej renowacji, bo zaczną skrzypieć, a lakier również nie będzie prezentował się już tak dobrze.

Dlatego my rekomendujemy schody z kamienia naturalnego, które są doskonałą alternatywę dla innych konstrukcji – tradycyjnych drewnianych czy  nowoczesnych stalowych.

Schody z kamienia naturalnego, zaprojektowane i wykonane ręcznie przez naszych pracowników, idealnie  będą współgrały ze ​​stylem Twojego domu. Do tego niezwykle estetyczne, eleganckie, ale przede wszystkim ponadczasowe. 

Decydując się na schody z kamienia naturalnego, zyskujesz szereg korzyści aranżacyjnych i funkcjonalną ozdobę, która możesz nam wierzyć lub nie z pewnością przetrwa wiele lata w nienaruszonym stanie.

Wymienimy Ci tutaj tylko  3 korzyści ze schodów z kamienia, choć wiemy, że jest ich znacznie więcej!

Po pierwsze: Niezwykła wytrzymałość kamiennych schodów

Niezwykła trwałość i wytrzymałość schodów z kamienia podkreślana jest przez profesjonalistów, jak i właścicieli domów ceniących nie tylko ładne, ale i wysokiej jakości materiały.

Schody np. z granitu wykazują się ogromną odpornością mechaniczną na zarysowania i uszkodzenia. Idealne rozwiązanie do domów, w których są psy 🙂 

Po drugie: Łatwe w pielęgnacji

Schody z naturalnego kamienia są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale także bezproblemowe w czyszczeniu i pielęgnacji. Jednak, aby cieszyły nas swoim wyglądem przez długie lata zdecydowanie warto o nie dbać regularnie. Oczywiście tuż po naszym montażu zatroszczmy się o to, by je zaimpregnować. Dzięki temu zdecydowanie przedłużamy ich żywotność. Rekomendujemy powtarzać taką impregnacje co kilka lat (1-3 lata). Natomiast do standardowego sprzątania wystarczy woda z płynem do mycia naczyń oraz miękka nakładka na mopa – najlepiej z mikrofibry.

Po trzecie: Bogactwo wyboru  materiału i koloru

Masz ogromny wybór nie tylko samego kamienia naturalnego, ale również szeroką gamie barw, dzięki czemu schody z naturalnego kamienia wybierane są przez ludzi na całym świecie. 

Najbardziej popularne oczywiście są odcienie czerni, beżu i szarości, lecz kamień naturalny spotkamy też w innych, mniej oczywistych kolorach. 

Co ważne, wiele odmian  kamienia naturalnego  przyjmuje ciekawe struktury, więc materiał ten jest doskonały nie tylko na schody, a przede wszystkim wpasuje się doskonale do wszelkich typów wnętrz.

Głębia, indywidualnie dobrana struktura uwypuklą wyjątkowość i indywidualny charakter Twojego domu. Zyskasz w ten sposób niepowtarzalne schody, odporną na działanie czasu i łatwe w utrzymaniu czystości.

Obiecujemy, że pomożemy dobrać materiał oraz doradzimy we wszelkich kwestiach związanych z wykonananiem schodów z naturalnego kamienia.