Skip to content Skip to footer
Skontaktuj się

Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń do nas.

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.

ul. Stawowa 21, 58- 240 Piława Górna

FAQ

Granit jest twardszy od marmuru oraz cechuje się mniejszą nasiąkliwością. Dlatego na produkty na zewnętrz – polecamy granit gdyż jest on znacznie odporniejszy i trwalszy od kamienia marmurowego. Produkty o dużych gabarytach lepiej jest wyciąć z granitu, gdyż mimo wszystko marmur jest kamieniem bardziej kruchym, a przez to podatniejszym na złamania i uszczerbki.

Stara praktyczna zasada brzmi: nigdy nie stosuj nic czego nie użyłbyś do mycia własnych dłoni. Do codziennego czyszczenia polecamy ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń. Nawet delikatnie złuszczające środki czyszczące zawierające drobinki mogą uszkodzić blat lub podłogę. Więcej o pielęgnacji znajdziesz na naszym blogu.

Oczywiście, że tak. Marmury są niezwykle trwałym materiałem – również na podłodze, a jednocześnie tworzą ciepłą i miłą atmosferę wnętrza. Do tego są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Owszem możesz, z pewnością nie uszkodzisz blatu, ale zniszczyć noże. Granit jest twardszy od ostrzy Twoich noży i jeśli będziesz używał blatu jako powierzchni do krojenia, bardzo szybko je stępisz. Do krojenia czy siekania zawsze używaj drewnianej lub plastykowej deski do krojenia.