Skip to content Skip to footer

Szukasz oryginalnego sposobu na wykończenie wnętrza swojego domów lub mieszkania? Idealnie trafiłaś/eś!

Kamień naturalny jest wyjątkowo wytrzymałym i eleganckim oraz szlachetnym surowcem, dzięki czemu wciąż zyskuje na popularności w branży wnętrzarskiej, co sami widzimy po ilości naszych zleceń. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Kładziemy go na ścianach i podłogach, wykonujemy z niego blaty na specjalne zamówienia do kuchni oraz inne elementy dekoracyjne i wykończeniowe jak umywalki, stoliki, konsole czy kominki.

Jednak zdecydowanie najwięcej naszych prac dotyczy łazienek!

Łazienka to dość specyficzne pomieszczenie w domu. Wybierając do niej materiały myślisz o osadzającej się na wszystkim wodzie i parze wodnej. Duża wilgotność powietrza w tym miejscu, zmuszają Cię do wyboru odpowiednio zabezpieczonych materiałów do wykończenia podłóg, ścian, okien czy drzwi.

Dodatkowo oczywiście zastanawiasz się jaki materiał pomoże Ci w szybki i łatwy sposób zachować w czystość łazience, bo przecież nie chcesz spędzać wielu godzin na sprzątaniu łazienki, ale chcesz uniknąć problemu z namnażaniem bakterii i rozwojem pleśni. W łazience na pewno sprawdzi się odporny na działanie wody i zmiennej temperatury, wytrzymały kamień naturalny.

Jednak bez względu na to jaki kamień wybierzesz, musi być on jedynie odpowiednio wypolerowany oraz zaimpregnowany, o co oczywiście zadbamy 🙂

Od wielu lat największą popularnością cieszą się jasne odcienie marmurów, które optycznie powiększą Twoją małą łazienkę

Z kolei ciemne marmury, granity i łupki na całej lub części ściany dodają elegancji dzięki grafitowym, szarym i czarnym odcieniom. 

Współczesne możliwości techniczne pozwalają nam pokryć ściany i podłóg gładkimi płytami lub ułożenie kamiennych wzorów, mozaik lub rozet, co stanowi dodatkowy walor estetyczny tego wykończenia.

Możemy położyć go na wszystkich ścianach lub tylko na jednej – tak naprawdę wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych oraz gustu. 

Największą zaletą kamienia jest jego uniwersalność, bo nawet po wielu latach wciąż będzie w trendzie ale przede wszystkim wciąż będzie dobrze wyglądał!

Niestety jednak  nie każdy kamień naturalny sprawdzi się w łazience. 

Jaki kamień naturalny do łazienki?

Najbardziej wytrzymały jest grafit, który prawie nie wymaga impregnacji. Marmur oferuje bogactwo kolorów i struktur, dobrze wygląda w większych pomieszczeniach. Onyks dzięki oryginalnym wzorom idealnie sprawdzi się w łazience, a do tego można go podświetlić i wówczas jest niesamowity efekt WOW!

Nie polecamy do łazienki trawertynu, choć ma niesamowite wzory, przez dużą porowatość jest dość podatny na zawilgocenie.

Kamień naturalny daje Ci bardzo  wiele możliwości aranżacyjnych. Jednak, jeśli nie chcesz pokrywać nim całych ścian lub podłogi, możesz postawić na kamienne elementy wykończeniowe np. blat pod umywalkę z kamienia naturalnego lub nawet samą umywalkę.

Zrealizowaliśmy już wiele indywidualny zamówień na przepiękne i unikatowe umywalki np. z marmuru Verde Guatemala, która zachwyca swoim kolorem czy klasyczną z marmuru Calacatta.

Zajrzyj na naszą galerię realizacji, by zainspirować się! Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. A w razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

.